Kronikë

Kishte dalë për gjueti, gjendet i pajetë një 65-vjeçar në pyll në Sarandë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:11 - 20/05/21 |
Opi Nion

Një 65-vjeçar është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm në Sarandë, në pyllin e fshatit Janjaj. Sipas neës 24, viktima është identifikuar si Bekim Brahimi, ndërsa në trup i janë konstatuar  plagë  të rënda.

Ai kishte shkuar i vetëm për gjah, ku paraprakisht dyshohet se është sulmuar nga derrat e egër.

Policia dhe ambulanca kanë mbërritur në vendin e ngjarjes. Ndërkohë raportohet se në fshatin Janjar ushtrohet prej vitesh gjuetia e derrave te egër nga banorët e pakët të mbetur në këtë fshat.

Pas