Kronikë

Plagosja në Shkodër, kapet autori i dyshuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 28/04/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme u plagos me armë zjarri tek Ura e Bunës në Shkodër. Autoritetet njoftojnë se i plagosuri është identifikuar si  Gëzim Bici 50 vjeç.

Aktualisht i plagosuri ndodhet në spital ku pi merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

Ndërrkohë,  Policia njofton se ka mundur të identfikojë dhe të shoqërojë autorin e dyshuar të plagosjes, ndërsa ende nuk është bërë i ditur identiteti i tij.

Njoftimi i policisë 

Shoqërohet në Polici autori i dyshuar i plagosjes me armë të 50 – vjeçarit.

Më datë 28.04.2020, rreth orës 17:10, në afërsi të Urës së Bunës, në rrethana ende të paqarta, është plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasi G. B., rreth 50 vjeç, i cili është transportuar në spital, për ndihmë mjeksore Në vendngjarje shkuan forca të shumta policie, të cilat rrethuan zonën dhe ngritën pika kontrolli.

Si rezultat i veprimeve të shpejta, është bërë i mundur identifikimi, kapja dhe shoqërimi në ambientet e Policisë, i autorit të dyshuar të plagosjes, por për arsye hetimi, për momentin nuk bëjmë me dije identitetin e tij. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethaneve të ngjarjes./ Opinion.al

Pas