Kronikë

Pezullohen hetimet për Talo Çelën dhe Nuredin Dumanin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:49 - 21/10/21 |
Opi Nion

Është kaluar për gjykim nga Gjykata e Posaçme dosja e grupit të Talo Celës, të cilët akuzohen për dy ngjarje kriminale me 4 viktima.

Mësohet se në gjykim ka kaluar dosja për Besian Xhixha, Enver Diva, Altin Ndoci dhe për bashkëpunëtorin e drejtësisë, Klevis Alla.

Për të pandehurit Talo Cela dhe Nuredin Dumani gjykata pezulloi me një vit çështjen, për shkak se ata ende nuk janë arrestuar.

Të pandehurit akuzohen për vrasje e vëllezërve Viktor e Besmir Haxhia dhe Dorian Shkoza e Anxhelo Avdia.

Pas