Kryesore

Amedamentet e PD, Rushaj: Kemi propozuar krijimin e Komisionit me të gjitha palët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:18 - 21/10/21 |
Opi Nion

Një ditë më parë PD dorëzoi në Kuvend amedamente kushtetuese për reformën territoriale, zgjedhore dhe vettingun e qytetarëve.

Lidhur me këto amendamente, ka folur nga selia blu kreu i grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj, ku theksoi se në propozimet e PD përfshihet vota preferenciale për kandidatët për deputetë  Rushaj gjithashtu theksoi se është propozuar krijimi i Komisionit me të gjitha palët .

“Ndryshimet që janë depozituar kanë të bëjnë me një ligj të kushtetutës që përmblidhen nga një mbledhjen e përbashkët.  Agjenda jonë është e pavarur nga ajo e PS-së, ne mendojmë që duhet të shtyjmë përpara prioritetet e shqiptarëve. Prioritetet tona kanë të bëjnë më votën e lirë, reformën territoriale dhe me korrupsioni si edhe pastërtinë e figurës së politikanit shqiptar”,- tha Rushaj./Opinion.al

Pas