Kronikë

Personat e shpallur në kërkim, RENEA kontroll në Shkodër dhe Fier


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 15/06/21 |
Opi Nion

RENEA  dhe nga Forca e Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me strukturat e DVP-ve vijojnë kontrollet në vend.

Kontrollet e befasishme  për kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri, apo me lëndë narkotike, si dhe për kapjen e disa personave që janë të dyshuar si autorë të disa ngjarjeve kriminale të ndodhura me parë në vend.

Aktualisht po ushtrohen kontrolle në Shkodër e në Fier, në ambiente, lokale dhe banesa ku dyshohet se mund të qëndrojnë në persona në kërkim, apo që posedojnë armë zjarri  e lëndë narkotike.

Në drejtim të forcave policore  janë drejtues të lartë të Policisë së Shtetit dhe drejtues të  strukturave vendore  përkatëse./ Opinion.al

Pas