Kryesore

Përplasje sekretarësh PD-LSI, Braimllari i përgjigjet Bardhit e sulmon kandidatëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 09/02/22 |
Opi Nion

Kandidimi i emrave të dalë nga primaret në zgjedhjet e 6 marsit nën logon “Shtëpia e Lirisë”  ku bën pjesë LSI dhe PDK, është bërë mollë sherri për opozitën.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari i është përgjigjur Gazment Bardhit, i cili tha se kandidatët e dalë nga primaret punojnë për LSI dhe jo për PD.

Në një reagim në rrejtejt sociale, Braimllari shkruan se vetëm koalicioni “Shtëpia e Lirisë” përfaqëson interesat e vërteta të opozitës dhe se kandidatet e PS dhe Lulzim Bashës kanë mision interesinin personal.

Reagimi i Brahimllarit

Kam firmosur sot me pergjegjesi te plote dokumentacionin e dorezuar ne KQZ per kandidimin e kandidateve te Shtepise se Lirise per zgjedhjet vendore te 6 Marsit.

Kandidatet e Shtepise se Lirise jane te gjithe kandidate te zgjedhur nga anetaresia e partise demokratike, permes primareve te organizuara nga Komisioni i Rithemelimit te PD.

LSI dhe PDK, i ka mundesuar mbeshtetjen formale kandidimin ne menyre qe qytetaret e 6 Bashkive te kene mundesine te votojne nje kandidat qe perfaqeson opoziten e vertete.

Zgjedhjet jane ne 6 Mars, qytetaret kane dy alternative:

vote per Opoziten (Shtepia e Lirise) qe perfaqesone interesin e opozites se vertete

ose Kandidatet e Rames dhe kunat-opozites Basha-Bardhi qe mision te vetem kane interesin personal.

Pas