Kryesore

Përplasja/Kokalari: Basha të marrë përgjegjësi për dhunën e ushtruar ndaj meje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:22 - 15/12/21 |
Opi Nion

Aktivistja e Partisë Demokratike në SHBA, Evi Kolalari ka reaguar pas përplasjes që pati me një nga mbështetëset e kreut të PD, Lulzim Basha.

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Kokalari shkruan se Basha duhet të marrë përgjegjësi për dhunën verbale, psikologjike e fizike që i është ushtruar asaj dhe grave të tjera të PD.

Ajo ndër të tjera thekson faktin se mund të shkojë në selinë e PD sa herë ka takim sepse është mandatar nga 4 446 delegatët e Partisë Demokratike.

Lulzim Basha duhet të marrë përgjegjësi për dhunën verbale, psikologjike dhe fizike të ushtruar ndaj meje dhe disa grave të tjera në ndërtesën e PDsë sot.

Dy gra, që ishin komplet jashtë  kontrollit, u munduan të na intimidonin me sharje vullgare dhe dhunë fizike, dhe Lulzim Basha që ishte në seli, nuk morri mundimin ta ndaloj për gati një orë që ishim aty, që do të thotë që Lulzim Basha  ishte pjesë e këtij vullgariteti.

Basha duhet të kuptoj që unë do vi sa herë kam takim në seli, sepse jam e mandatuar nga 4446 delegatë të Partisë Demokratike.

Nëse herës tjetër që do jem aty, do përballem po me këtë vullgaritet, Lulzim Basha do marri një përgjigje jo vetëm të merituar por dhe shumë agresive, që do mallkoj ditën që humbi llogjikën ndaj meje, dmth shkarkimi nga detyra dhe dosja e Nick Muzin, do të ishin vërtet problemet më të vogla që Luli do ketë ndonjëherë në jetë”-shkruan Kokalari në postimin e saj në “Facebook”./Opinion.al

Pas