Politikë

Përplasja e Metës te FRD,qytetari: Je bashkëfajtor.Rama: Nuk kishim tjetër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:21 - 13/03/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka vijuar debatet me qytetarët në rrjetin social “Facebook”. Një qytetarë, teksa i referohet përplasjes së Presidentit Ilir Meta me policinë Bashkiake, akuzon Ramën se është bashkëfajtor për shkak se e ka mbështetur për Metën për t’u bërë president.

Je nje bashkfajtor per ngjarjen e djeshme te presidentit. Vure ne karriken me te lart te shtetit shqiptar nje njeri qe se meritonte ate post osht një gabim. Duhet qe ne zgjedhjet e 25 prillit te kesh ne program edhe emrin e presidentit te ardhshëm. Te mos besh gabimin qe bere me Ilir Metën” i shkruan një qytetar Edi Ramës.

Ndërkohë, kryeministri i është përgjigjur se Meta u bë President me votat e tij, teksa shton se Partia Socialiste nuk i kishte votat për të vendosur dikë tjetër në atë post.

Por kryeministri thotë se Ilir Meta u zgjodh President me votat e veta. “Ai eshte zgjedhur me votat e tij, ne nuk i kishim votat per te zgjedhur dike tjeter as nga opozita as nga PS dhe megjithese e kam thene 1000 here, shume interesant qe disa nuk duan as te degjojne, as te kuptojnë” përgjigjet Edi Rama./Opinion.al

Pas