-U tha në Opinion

Përplasja Berisha-Basha për PD, Godole: Të dyja palët do i drejtohen gjykatës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:15 - 15/12/21 |
Opi Nion

Anëtari i Komisionit për Rithemelimin e PD, Arben Ristani është shprehur në emisionin “Opinion” se është kjo strukturë që tashmë drejton partinë, pasi këtë e vendosi Kuvendi i 11 dhjetorit.

“Si pas vendimeve të fundit të Kuvendit e drejtojmë ne partinë. Kjo është demokraci, është vullnet shumice, Kuvendi u mblodh dhe gjykoj se trupat drejtuese nuk mund të jenë më shumë të emëruar se të zgjedhur”,-tha Ristani.

Ndërkohë, Sekretarja e Partisë Demokratike për ish-të përndjekurit politikë, Jonila Godole është shprehur se palët doi drejtohen Gjykatës dhe se do të jetë ajo që do të vendos se cila është  gjëja më e drejtë në ngërçin që ka përfshirë selinë blu.

“Mua më vjen shumë mirë që të dyja palët do i drejtohen gjykatës, njëra i është drejtuar sot. Kështu që unë do pres. E rëndësishme është që ia arritëm ditës që ti zgjidhim çështjet në rrugë ligjore. Në çastin që nga gjykata do vendoset kështu atëherë po, jam e shkarkuar”,-tha Godole./Opinion.al

Pas