Kryesore

Përmbytjet/ Banorët në Lezhë: Askush nuk na ka ardhur në ndihmë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:03 - 25/01/21 |
Opi Nion

Reshjet e shiut të cilat kanë përfshirë vendin ditët e fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa zona.

Përmbytjet kanë përfshirë dhe Torovicën në Lezhë  duke shkaktuar dëme të konsiderueshme. Ish-deputetja e PD-së Lindita Metaliaj, ka publikuar në rrjetet sociale shqetësimet e banorëve.

Ata shprehen se ndihen të braktisur nga qeveria dhe se shumë shtëpi e prona të tyre janë tashmë nën ujë.

Postimi i ish-deputetes së PD-së Lindita Metaliaj:

Banoret e Torovices dhe te Malecajve harrohen dhe prej dy javesh jane nen pushtetin e ujit!

Administratori i njesise administrative i fyen dhe ju ben presion !

Pikerisht dy jave me pare Gezim Dushkaj dhe banoret e tjere te Torovices denoncuan tek kryetari Basha situaten e permbytjes dhe pasojat e renda ekonomike qe solli kjo situate.

Si te mos mjaftonte braktisja nga institucionet vendore dhe qendrore keta banore po perballen edhe me arrogancen,fyerjet dhe presionin qe po u behet nga drejtuesit e njesise administrative.

Askush nuk na ka ardhur ne ndihme dhe as te na shohin-thote Gezimi.

Jam gati te kerkoj azil te iki nga ketu dhe te mos i le femijet ne uje-thote ai ,teksa shpjegon edhe fyerjet qe administratori i ka bere .

Skandalet e rilindjes s’ kane fund!

Pas