Bota

Përmbyset autobusi me turistë, 4 të vdekur 30 të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 21/09/19 |
xhu lia

Një autobus me turistë është përplasur me barrierat anësore të rrugët dhe më pas është përmbysur në Utah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Si pasojë e këtij aksidenti mediat amerikane raportojnë se 4 persona kanë mbetur të vdekur dhe 30 janë plagosur. Viktimat e këtij aksidenti janë shtetas nga Kina.

Mësohet se në vendngjarje kanë mbërritur forcat  të shumta të emergjencës për të ndihmuar të plagosurit.

Ndërkohë bëhet e ditur se shumë nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë për jetën. Autostrada u mbyll për disa orë dhe trafiku u devijua në rrugë alternative për shkak të aksidentit.

Pas