Aktualitet

Përgjimet/ Si Mallkuçi ndërhyri për operimin e së ëmës: Dy mijë euro do ai


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 12/02/21 |
Semiljana Azizi

Janë zbardhur të tjera përgjime nga Prokuroria lidhur me kardiokirurgun Edvin Prifti.

Në pjesën e parë të përgjimeve identifikohet kryesekretarja e Gjykatës së Krujës, Emanuela Mallkuçi e cila është duke komunikuar me një kontakt të paidentifikuar nga spitali. Ky kontakt, siç dallohet nga biseda ia ka lehtësuar punës Mallkuçit me mjekun, i cili do ti operonte nënën.

PJESË NGA PËRGJIMET

PJESA 1

Kontakti në spital ”Gena”: Do pysim tak e tak, masanej nëpër spital nji jav e di vet ti mo me pes mij leksha unë dhet mij leksha, me gjona tjera ti e di vet
Manuela Mallkuçi: Po po po, po sido që t’jet do flasim bashkë

Kontakti në spital: Ne motra ime mëri me vete ato nesër që t’ kopsisim ket, t’ja fusim ktij n’zarf, se me Fadilin, j’e kam fut motra jote përpara kohe se
Emanuela Mallkuçi: Po mir pra sa duhen? Sa t’i jap?
Kontakti në spital: Unë i kam fut dy
Emanuela Mallkuçi: Dy okej, okej shpirt, mir, mir
Kontakti në spital:Dy mij, a e kupton Genën
Emanuela Mallkuçi: Dy milion, po
Kontakti në spital:Un po t’them i këna dhon dy mij euro ne
Emanuela Mallkuçi: S’i kam euro un i kam lekët tona
Kontakti në spital:Ne kshu, t’a pys po qe i her atë, po nejse, nesër ti mëri me vete ato, nji pesqinçe ja japim ksajt, t’tjerat masanaj si t’shkoj spitali
Emanuela Mallkuçi: Po pra, m’thuj njiher sa t’i japim ktijt ktu
Kontakti në spital: S’ke pse me fut mo, a e kupto, ne i vum di mij euro atoj që ja futëm n’zar, kjo thot si kam euro thot Ela i kam dy miljon
Emanuela Mallkuçi: Po jo mir po u boj euro po hë
Kontakti në spital:A ti boj euro me mir, se ai e ka n dor, oo doktor i mir, am mir boj a mtore
Emanuela Mallkuçi: Mor po i boj euro, mir
Kontakti në spital: Aman se kry pun
Emanuela Mallkuçi: Po po, mir po i boj euro, mir
Kontakti në spital:N’gjo motrën tate, futi n’zarfe krejt, do t’hyjm të dyja, t’shoqëroj motra jote, ja ke e ke, folim të dyja mrena, nuk do shum, futna dy veta të dyja bashk
Emanuela Mallkuçi: Po po
Kontakti në spital:Po vetëm boj, rregulloi
Emanuela Mallkuçi: Po po mir

Kontakti në spital: Dhe sipas qefit tat i japim dhe ksaj grus që n’a boni gjith kët ner
Emanuela Mallkuçi: Po po
Kontakti në spital: Dihet masanej o motër, nëpër spitale nja nji jav, ke për t’u mor vet, boj pes mi she, dhet mi she
Emanuela Mallkuçi: Po po mir sidoqë t’jet, flasim kur t’vi puna atje po hë
Kontakti në spital: Amon nja dy mij e pesqin u her ktyne t’dyve kryesorve
Emanuela Mallkuçi: Po po s’diskutohet, nuk diskutohet
Kontakti në spital: Nuk e di se sa t’kan thon o motra ime anej, po
Emanuela Mallkuçi: Jo jo jo as e diskutoj, nuk e diskutoj
Kontakti në spital: Maro npun
Emanuela Mallkuçi: O Gena do t’flasim kur t’jena bashk, mir se jam ke puna
Kontakti në spital: Mir zemra ime m’boj telefon nesër mgjes
Emanuela Mallkuçi: Mir, mir gje flasim
Kontakti në spital: Rregulloi
Emanuela Mallkuçi: Se flasim ne masdite, mira a do jesh masdite ti n’shpi?
Kontakti në spital:Po patjetër, po n’shpi moj motër, hajde mos të bezdis, vetëm mëri rekomandime çdo gjë.
Emanuela Mallkuçi: Se jam n’pun, mir zemra ime, mir shpirt, hajt, po po ça kam me vete do t’i mar të gjitha

Ndërkoëh në pjesën e dytë është po Mallkuçi, duke komunikuar me një person të paidentifikuar, teksa bisedojnë se si do t’i sigurojnë lekët që duhet ti japin mjekut.

PJESA 2

Emanuela Mallkuçi: Ej ,m’ka thon nesër me e shtru
Përdoruesi i paidentifikuar: Nesër ë?
Emanuela Mallkuçi: Po, do t’shkoj me Genën, do ‘ti fusim lekt nën dor
Përdoruesi i paidentifikuar: Po mir
Emanuela Makuçi: Kupto, ee nji mij euro gjejm, po se dy mij euro do ai me ja dhon direkt, tha Gena, do t’ja fusim bashk, t’ja japim n’dor atij Ervinit ose (Edvinit), se do t’shkojm direkt ke doktori
Përdoruesi i paidentifikuar: Po po po
Emanuela Makuçi: Po dy dy nji mij euro m than që ti bijm m’tha Ilir Kurti tashi
Përdoruesi i paidentifikuar: Po ku t’i marim nji mij euro tjera, kujt t’i bim n’qaf
Emanuela Mallkuçi: Me i thon Sabait ai
Përdoruesi i paidentifikuar: Kujt Saba?
Emanuela Mallkuçi: Sabait halls, he se i këna dhe ato thuj, borxh ktu, ktu thuj, amo si them gjo moms un, hajde thuj vet
Përdoruesi i paidentifikuar: Mos i thuj njiher mos i thuj, kur ‘tvi un mos i thuj, mir
Emanuela Mallkuçi: Po, mir, pra mir./Opinion.al

Pas