Sport

Përfunduan grupet e “surprizave”, tabela e përballjeve direkteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:37 - 03/12/22 |
Opi Nion

Janë kompletuar çiftet që do të marrin pjesë në 1/8 e Botërorit në Katar.

Në total janë 16 ekipe të kualifikuara, dhe nuk mungojnë surprizat ndër të eliminuarit, veçanërisht Gjermania, Belgjika dhe Uruguai.

Sipas shortit të mëparshëm, ndeshjet do të luhen dy për çdo ditë, duke filluar nga sot dhe deri të martën.

E shtunë 3 dhjetor

Ora 16:00 Holandë-SHBA

Ora 20:00 Argjentinë-Australi

E diel 4 dhjetor

Ora 16:00 Francë-Poloni

Ora 20:00 Angli-Senegal

E hënë 5 dhjetor

Ora 16:00 Brazil-Koreja e Jugut

Ora 20:00 Japoni-Kroaci

E martë 6 dhjetor

Ora 16:00 Marok-Spanjë

Ora 20:00 Portugali-Zvicër

Pas