Aktualitet

Përfundon verifikimi, 4 kandidatë për kreun e BKH-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 14/06/20 |
Opi Nion

Ka përfunduar verifikimi nga ana e Prokurorisë së Përgjithshme për kandidatët që garojnë për pozicionin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Në bazë të ligjit të dekriminalizimit, kanë mbetur 4 kandidatët e fundit në garë.

Ndërkohë, SPAK-u do të bëjë edhe vettingun e kandidatëve që do të asistohet nga komisioni me dy prokurorë dhe një ghyqtar. Kandidatët e mbetur për poizicionin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit janë:

1.Aida Veizaj

2.Artur Beu

3.Ervin Hodaj

4.Idajet Faskaj

Pas