Kronikë

Kultivonin kanabis/ Pranga babait, në kërkim i biri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 14/06/20 |
Opi Nion

Një 53-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike.

Policia bën me dije se i arrestuari është identifikuar me inicialet R. S., banues në Ndermënas, Fier, ndërkohë është shpallur në kërkim djali i tij, shtetasi F. S., 21 vjeç.

Njoftimi i policisë:

Si rezultat i kontrollit u godit një tjetër tentativë për kultivim të bimëve narkotike.

Arrestohet në flagrancë autori i dyshuar, shpallet në kërkim i biri.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, kanë bërë të mundur që në fshatin Ndermënas, të parandalojnë dhe të godasin një tjetër tentativë të kultivimit të bimëve narkotike.

Si rezultat i kontrollit, në oborrin e banesës së shtetasit R. S, u gjetën dhe u sekuestruan disa fidanë të dyshuar narkotikë kanabis sativa.

Në vijim të veprimeve hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit R. S., 53 vjeç, dhe u shpall në kërkim djali i tij, shtetasi F. S., 21 vjeç, banues në Ndermënas, Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”./ Opinion.al

Pas