Kryesore

Përfundon numërimi i votave për Këshillin Kombëtar në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 18/07/21 |
Opi Nion

Ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjen e anëtarëve të rinj për Këshillin Kombëtar në PD.

Mësohet se, numërimi ka përfunduar  rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, si dhe është bërë renditja nga 14 grupet e numërimit.

Pas numërimit, do të bëhet renditja bazuar ne detyrimet statutore për kuotat e rinisë, grave dhe raporti ne qarqe,  prandaj shpallja e rezultatit përfundimtar kërkon kohë.

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, nëpërmjet një deklarate për mediat tha se numri i delegatëve të pranishëm në Kuvendin Kombëtar, nga 7.646 delegatë gjithsej, të pranishëm në Kuvend kanë qenë, 5.703. Kuvendi Kombëtar miratoi dhe propozimet e Bashës për ndryshimet ne statutin e partisë./ Opinion.al

Pas