Te Fundit

Video/ Lojtarët e Lille rrihen me njëri-tjetrin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 18/07/21 |
Opi Nion

Skena dhune janë regjistruar gjatë ndeshjes miqësore mes Lille dhe Kortrijk.

Dy lojtarë të Lille u përfshinë në një sherr me grushte me njëri-tjetrin duke detyruar arbitrin që t’i nxirrte me karton të kuq.

Protagonistë në këtë incident ishin portugezët e ekipit francez Xeka dhe Tiago Djalo që shkëmbyen grushte në fund të pjesës së parë.

Problemet nuk po i ndahen së fundmi ekipit të Lille, pas dorëheqjes së presidentit Christophe Galtier edhe pse fitoi titullin kampion ndaj PSG.

 

Pas