Kryesore

Pensionet, Rama: Ka përfunduar negocimi teknik i marrëveshjes me ItalinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 26/07/22 |
Opi Nion

Shqipëria dhe Italia sapo kanë përfunduar negocimin teknik të marrëveshjes për pensionet. Lajmi është konfirmuar nga kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”.

Kreu i qeverisë shkruan se pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshje. Sipas Ramës nga kjo marrëveshje do të përfitojnë rreth 500 mijë shqiptarë.

Postimi i Ramës

Shqipëria dhe Italia sapo kanë përfunduar negocimin teknik të marrëveshjes për pensionet. Pas përfundimit të procesit teknik do të ndiqen procedurat për ratifikimin e kësaj marrëveshje dhe më në fund, pas një përpjekje të gjatë e thuajse të pamundur, rreth 500 mijë shqiptarë pritet të përfitojnë me hyrjen e saj në fuqi.

Pas