Sport

“Pele ka rënë në depresion dhe është bërë vetmitar”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 10/02/20 |
Al Do

Pelé ka rënë në depresion për shëndetin e tij të dobët dhe nuk ka dëshirë të largohet nga shtëpia sepse nuk mund të ecë pa ndihmë, sipas Edinjos djalit të legjendës së Brazilit në futboll.

Pelé, i cili do të mbushë 80 vjeç në tetor, ka pasur probleme në zonën e legenit për vite me radhë dhe tani i duhet një pajisje ndihmëse për të ecur. Shumë nga paraqitjet e tij të fundit në publik kanë qenë në një karrige me rrota.

Ai është mjaft i brishtë. Ai bëri një zëvendësim të legenit dhe nuk kishte një rehabilitim adekuat ose ideal, “tha Edinjo për TV Globo. “Kështu që ai e ka këtë problem me lëvizshmërinë dhe kjo i ka shkaktuar një lloj depresioni. Imagjinoni, ai është mbreti, ai ishte gjithmonë një figurë kaq imponuese dhe sot ai nuk mund të ecë siç duhet.

Ai është i zënë ngushtë, ai nuk dëshiron të dalë, të shihet ose të bëjë praktikisht gjithçka që përfshin largimin nga shtëpia. Ai është bërë vetmitar. ”Edinho shtoi se ai kishte debatuar me babanë e tij sepse ai nuk kishte bërë fizioterapinë e kërkuar pas operacionit në legen.

Kjo verë do të shënojë 50 vjetorin e titullit të tretë të Kupës Botërore të Peles, e fituar në Meksikë në 1970 me atë që shumë njerëz besojnë se është skuadra më e madhe e të gjitha kohërave. /Opinion.al

Pas