Politikë

PD nxjerr videon: Rama, 22 vite në politikë me premtime të pambajtura


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 28/08/20 |
el ida

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se karriera e tij politike 22 vjeçare është e mbushur me premtime të pambajtura, që fshihen pas propagandës.

Përmes një video të publikuar në rrjete sociale, nënkryetari i PD, Edmond Spaho,  liston sipas tij, të gjithë premtimet e pambajtura të kryeministrit në këto vite qeverisje.

Postimi i plotë:

Karriera politike 22 vjeçare e Edi Ramës është e mbushur me premtime të pambajtura, që fshihen pas propagandës.
Edi Rama nuk e mbajti premtimin për shëndetësinë falas.

Edi Rama nuk e mbajti premtimin për hapjen e 300 mijë vendeve të reja të punës.

Edi Rama gënjeu dhe nuk e mbajti premtimin për uljen e taksave për 97% të qytetarëve.

Edi Rama gënjeu dhe nuk e mbajti premtimin për uljen e çmimit të energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset.

Edi Rama gënjeu dhe nuk e mbajti premtimin për buxhetin më të lartë për arsimin në 30 vjet.

Edi Rama gënjeu dhe nuk e mbajti premtimin për subvencione për fermerët.

Lista e premtimeve të pambajtura të Edi Ramës është shumë e gjatë. Qytetarët e ndjejnë vetë në kurriz keqqeverisjen e ndërtuar mbi gënjeshtrat e tij.

Sa herë kapet me të dyja duart në xhepat e qytetarëve, Edi Rama gënjen edhe më shumë.

Në rastin e inceneratorëve, aferës së korrupsionit Rama u kap në flagrancë duke vjedhur 400 milionë euro dhe premtoi se do jepte dorëheqjen. Por siç e di i madh e i vogël, ka 22 vjet që Edi Rama nuk mban asnjë premtim dhe vetëm gënjen. Dëgjojeni vetë:👇

Pas