Kronikë

Arrestohen babë e bir në Gjirokastër, dhunuan administratorin e Lazaratit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:34 - 28/08/20 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar dy persona në pasi kanë dhunuar administratorin e Njësisë Administrative Lazarat, pas një debati për pastrimin e urës në Lazarat.

Të arrestuarit janë babë e bir, të identifikuar me inicialet I. B. dhe R. B. Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër  për veprat penale “Goditjet për shkak të detyrës” dhe “Pushtimi i tokës”./ Opinion.al

Pas