Aktualitet

PD: Gjithë tenderat Papuli. Qeveria: Edhe ju me të punonit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:30 - 29/10/15 |
b.f

TIRANË- Partia Demokratike ka vënë sërish në qendër të akuzave Kryeministrin Edi Rama, që siç pretendon PD i ka thënë gjithë tenderat mikut të tij Agron Papuli.. “Beqaj i ka dhënë ndërtuesit personal të Ramës pothuajse gjithë fondin limit, për blerje ambulancash. “Papuli para tenderit të Jaguarëve ka marrë tenderin 1.2 miliardë lekë për blerje ambulancash”. Kështu u shpreh deputetja demokrate Eleina Çirici. Në portalin transparenca.al ka reaguar Qeveria, duke theksuar se investimii përket vitit 2014 kur u blenë 20 autoambulanca dhe u shpërndanë spitaleve në rrethe. “Ndryshe nga pretendimi i opozitës se fondi i është akorduar një kompanie të paracaktuar, pra pa tender, procedura e prokurimit ka qenë elektronike. Më datë 19 nëntor 2014 fitues u shpall operatori ekonomik “Classic” me vlerë 149,640,000 lekë. Kj kompani në vitin 2009 është përzgjedhur nga qeveria e kaluar për të sjellë në Shqipëri 18 autoambulanca”, thuhet në reagimin e Qeverisë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas