Rajoni

Pas uljes së rasteve të reja, Serbia hap kinematë dhe teatrot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 24/08/20 |
Al Do

Qeveria e serbisë ka vendosur të heqë masat për mbylljen e eventeve kulturore me audiencë, rreth 5 muaj pas mbylljes për shkak të pandemisë

Kinematë, teatrot dhe sallat e koncerteve do të jenë të hapura sërish, por nën kushte sigurie të përcaktuara sigurie që duhen plotësuar.

Javët e fundit, shifrat e pandemisë në Serbi janë vënë nën kontroll pas një rritjeje të shpejtë që pasoi lehtësimin e masave.

Gjatë 24 orëve të fundit, 19 nga kryerja e 7,261 testeve, Serbia ka regjistruar 57 raste të reja me COVID-19.

Nga ana tjetër janë shënuar dhe tre viktima, duke e çuar numrin e viktimave në total në 701./ Opinion.al

Pas