Kryesore

Pas takimit me opozitën, ambasadorja e SHBA i shkon Metës në zyrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:57 - 21/05/20 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim si dhe ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf kanë shkuar paraditen e sotme në Presidencë.

Takimi i ambasadorëve me presidentin Ilir Meta erdhi vetëm pak minuta pas përfundimit të takimit të këtij të fundit me opozitën. Meta u shpreh se në takimin e me opozitën ai u kishte theksuar atyre rëndësinë që kanë në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore.

Kujtojmë se dje ambasadorja Kim është takuar me kryeministrin Edi Rama dhe reforma zgjedhore ka qenë fokusi i diskutimeve./ Opinion.al

Pas