Life Style

Pas pandemisë, mbretëresha e Britanisë shfaqet duke kalëruar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:14 - 01/06/20 |
el ida

Në daljen e saj të parë publike që prej shpërthimit të pandemisë së koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar, Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II, është fotografuar duke kalëruar në Windsor.

Monarkja shihet teksa shëtit mbi një kalë 14-vjeçar, të cilin sic duket e ka të preferuar, pasi fotografi të saj duke shëtitur me të janë publikuar ndër vite nga Pallati Mbretëror.

Mbretëresha e ka bërë të ditur prej kohësh pasionin e saj për kuajt, dhe garat me ta.

Në prill, monarkja mbushi 94 vjeç, por për shkak të pandemisë, për herë të parë në 68 vite, nuk pati festime masive./Opinion.al

Pas