Aktualitet

Pas pak ditësh hap dyert, Rama nxjerr pamje nga ambientet e rindërtuara të InfektivitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:16 - 02/11/22 |
Opi Nion

Spitali i ri Infektiv do të hapë dyert pas pak ditësh. Lajmin e ka dhënë kryeministri Edi Rama në një postim në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, ku ka publikuar pamje të ambienteve spitalit të rikonstruktuara.

“Mirmëngjes, dhe me Spitalin e ri të Sëmundjeve Infektive pranë QSUT, rindërtuar nga pranvera në vjeshtë e tanimë gati të hapë dyert pas pak ditësh, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.

Spitali Infektiv ka patur një rëndësi të veçantë dhe ka mbajtur peshën më të madhe gjatë pandemisë Covid-19.

Pas