Aktualitet

Pas Luiza Gegës, kryeministri Rama ceremoni për Florian MarkunBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 26/08/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama do të organizojë ditën e nesërme një ceremoni për të nderuar boksierin shqiptar Florian Marku, i cili të enjten fitoi ndeshjen me meksikanin Miguel Parra.

Përmes një postimi në “Facebook”, kreu i qeverisë  fton të gjithë qytetarët t’i bashkohen këtij eventi.

“Nesër, 27 gusht ora 11:00, nderojmë një tjetër krenari kuqezi, kampionin që po e ngjit flamurin shqiptar në majën e botës, Florian Markun dhe kush dëshiron e ka mundësi të na bashkohet është i mirëpritur”, shkruan Rama.

Kujtojmë se një ceremoni e tillë u zhvillua edhe për kampionen evropiane në garën e 3 mijë metrave me pengesa Luiza Gega./Opinion.al

Pas