Kronikë

Pas konfliktit, 55-vjeçari plagos vëllain në Vlorë


               Publikuar në : 20:48 - 10/06/19 |
Opi Nion

Një 60-vjeçar është plagosur nga vëllai i tij në fshatin Kërkovë të Vlorës.

Mësohet se 55-vjeçari A. T., pas një konflikti për motive banale ka qëlluar më një vegël pune (shat) vëllain e tij H. T.

Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka shoqëruar 55-vjeçarin, i cili po merret në pyetje për të zbardhjen e plotë të rrethanat e konfliktit.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 18:46, në fshatin Kërkovë Vlorë, pas një konflikti për motive të dobëta shtetasi A. T., rreth 55 vjeç ka plagosur me një vegël pune (shat) vëllain e tij H. T., 60 vjeç, i cili ndodhet në Spitalin e Vlorës në gjendje kritike për jetën.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka bërë shoqërimin e shtetasit A. T, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po kryen veprimet hetimore në lidhje me sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ Opinion.al E.Xh.

Pas