Aktualitet

Pas Elbasanit, Yuri Kim në Shkodër, takon drejtuesit politik të PD e PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 23/03/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, është ndalur këtë të martë në Shkodër ku ka zhvilluar takime me drejtuesit politik të PS-së dhe PD-së në këtë qark.

Në fillim ambasadorja ka zhvilluar një bisedë me drejtuesin e Partisë Demokratike, Helidon Bushati. Më pas ka shkuar dhe në selinë e PS në Shkodër dhe ka takuar Edona Bilalin që kryeson listën e PS në këtë qark.

Pritet që gjatë ditës diplomatja të takohet dhe me përfaqësues të forcave të tjera politike në këtë qark.

Disa ditë më parë ambasadorja Kim ka qenë në Elbasan, ku është takuar me drejtuesit politikë të këtij qarku dhe prej andej komentoi listat e kandidatëve për deputetë. Ajo tha se në lista ka persona me probleme dhe se çështja do të gjykohet nga organet kompetente./Opinion.al

Pas