Bota

Pas 2 ish presidentëve, aktori i famshëm u kërcënua me pakon e dyshimtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 25/10/18 |
el ida

Vetëm një ditë pasi u kërcënuan me një pako të dyshimtë ish presidentët Clinton dhe Obama, një tjetër rast kërcënimi me pako me lëndë shpërthyese është regjistruar këtë të enjte në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara.

Shënjestra ka qënë aktori Robert De Niro i cili ka qënë një kritik i ashpër i presidentit Donald Trump .

Ky është i teti në total, pas 7 rasteve të një dite më parë, me pakot që iu drejtuan ish-presidentit Obama, Hillary Clintonit, CNN-it, ish-kryeprokurorit Eric Holder etj.

CNN citoi dy burime nga forcat ligjzbatuese të thonë se pakot ishin drejtuar në adresën e restorantit të De Niros në zonën “Tribeca” të Manhattanit.

Aktualisht, Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po heton pakon e dyshimtë të dërguar në “Tribeca”, edhe pse nga forcat e rendit nuk përmendet De Niro.

Pas