Rusi 2018

Pas botërorit, ky futbollist konsiderohet si më i shtrenjti në botë. Nuk është më Neymar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 19/07/18 |
b.f

Botërori i “Russia 2018” ishte një eveniment tepër i rëndësishëm ku shumë prej futbollistëve kanë shprehur talentin e tyre aty ku ishin drejtuar sytë e të gjithë botës së futbollit.

 

Një paraqitje të mrekullueshme ka treguar edhe francezi, Kylian Mbappe ku ka marrë vëmendejen e shumë klubeve për të marrë shërbimet e tij.

 

Por Kylian Mbappe nuk mbretëroi vetëm Rusi duke fituar kampionatin botëror me Francën pasi ai ka shkëlqyer edhe në europë me PSG.

 

Së fundmi sulmuesi 19-vjeçar është zgjedhur si futbollisti më i vlefshëm në botë nën moshën 21-vjeçare sipas raportit të Prime Time Sport.

 

Mbappe i PSG-së, para një viti kishte vlerë prej 61.7 milionë eurove ndërsa në ditët e sotme kushton hiq rreth 200 milion euro dhe vlera e tij sa vjen e rritet çdo ditë.

 

Ai ka trefishuar vlerësimin duke lënë pas anglezin e Manchester Unitedit, Marcus Rashford dhe atë të Manchester Cityt, Gabriel Jesu.

Pas