Bota

Partia Laburiste në Britani zgjedh sërish Jeremy Corbyn


               Publikuar në : 17:00 - 25/09/16 |
b.f

Jeremy Corbyn u rizgjodh në krye të Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe. Ai mundi bindshëm në këtë garë rivalin Owen Smith, duke siguruar 61.8% të votave.

Corbyn premtoi se do të bashkojë partinë dhe tha se beson fort se Labursitët mund të fitojnë zgjedhjet e ardhshme parlamentare në vend.

Pas