Sport

VIDEO/ Rei Manaj i jep barazimin Peskarës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 25/09/16 |
root

Rei Manaj shfaqet vendimtar për Peskarën.

Në javën e gjashtë të Serisë A, sulmuesi i Kombëtares shqiptare i dha ekipit të tij një pikë në transfertën e vështirë ndaj Xhenoas.

19­vjeçari u fut në lojë në minutën e 70­të duke zënë vendin e kapitenit Ledian Memushaj, dhe në të 86­n u shfaq në vendin dhe kohën e duhur për të shfrytëzuar një pasim të Zampanos nga e djathta.

Pas golit, bomberi lushnjar festoi në stol pikërisht me Memushajn, ndërsa në minutën e fundit Manaj u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

Pas