Politikë

Parlamenti vazhdon të mbushet


               Publikuar në : 10:37 - 16/05/19 |
geliano fataj

Deputetët e rinj nga PD-LSI si dhe PS janë betuar këtë të enjte në Kuvend. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend, që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojnë për kryetarë bashkie në zgjedhjet e 30 qershorit.

Ndërkohë nga listat e PD-së dhe LSI-së janë betuar 8 emra të rinj. Deri tani numri i deputetëve në Kuvend shkon 121

Deputetët që u betuan sot (Nga PS)
Eljo Hysko
Adriana Jaku
Florenc Spaho
Ardit Konomi

Deputetët nga listat e PD-së dhe LSI-së
Vasil Sterjovski- LSI
Edmond Stojku – LSI
Suzana Topi- LSI
Halit Valteri -PD
Selami Janishehu-PD
Besnik Troplini-PD
Krenar Rryçi-PD
Kostaq Papa-PD/ Opinion.al

Pas