Etiketë: parlamenti

Suedi, parlamenti rrëzon qeverinë

Suedi, parlamenti rrëzon qeverinë

Parlamenti i Suedisë rrëzoi të hënën Qeverinë e kryeministrit Stefan Lofven përmes votës së mosbesimit. Nga 349 ligjvënësit, 181 votuan në favor të mocionit, ndërsa 51 abstenuan. Është hera e ...

Parlamenti vazhdon të mbushet

Parlamenti vazhdon të mbushet

Deputetët e rinj nga PD-LSI si dhe PS janë betuar këtë të enjte në Kuvend. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend, që zëvendësojnë të larguarit që kanë ...

Parlamenti mblidhet të mërkurën

Parlamenti mblidhet të mërkurën

Kuvendi do të mblidhet këtë javë të mërkurën në orën 10:00, duke përshpejtuar me një ditë seancën plenare të radhës. Vendimi është marrë nga kryetari Gramoz Ruçi për shkak të ...

Faqe 1 nga 4 1 2 4