Aktualitet

Parashikimi i motit për ditën e sotme, temperatura deri në 32 gradëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 30/05/22 |
Opi Nion

Pjesa e parë e ditës do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike të cilat do të sjellin kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që vranësirat të shtohen përkohësisht në vend, duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara shiu në zonat veriore të Shqipërisë.

 Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 32°C.

 Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 – 4 ballë./Opinion.al

Pas