Kryesore

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 19 shkurt 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 19/02/21 |
Semiljana Azizi

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër në Europën Veri-lindore e cila po mban mot të qëndrueshëm në vendin tonë.

Moti do të moti do të jetë me mjegull përgjatë luginave në mëngjes , gjatë ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat:

Zona malore -4/13

Zona e ulët 4/16

Zona bregdetare 7/16 gradë Celcius.

Kosova, e premte, dt 19 shkurt 2021

Moti do të jetë me vranësira dhe kthjellime të pakta . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten -3 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 9 gradë Celcius.

E shtunë, 20 shkurt 2021

Moti do të moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në zonën veriperëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes.

Temperaturat:

Zona malore 2/12

Zona e ulët 6/16

Zona bregdetare 8/17 gradë Celcius.

Pas