-Jetë dhe Stil

Parashikimi i motit, 9 tetor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 09/10/20 |
el ida

Gjatë ditës së premte, moti në vendin tonë do të dominohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që ultësira perëndimore të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare. Në zonat malore vranësirat do të jenë më të dukshme.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Pas