Kryesore

Parashikimi i motit, 8 Tetor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:45 - 08/10/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb deri në mesditë vendi do të karakterizohet me një mot me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme, të cilat pësojnë zhvillim dhe sjellin shira afat-shkurtër.

Por pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë ndjeshëm kushtet atmosferike në vend duke ri-kthyer kthjellimet.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë e duke arritur shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verior duke krijuar dallgëzim 4 ballë./Opinion.al

Pas