Kryesore

Parashikimi i motit, 4 Shtator


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:56 - 04/09/20 |
el ida

Territori shqiptar mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme vranësirat do të bëhen në pjesën e dytë të ditës përgjatë kufirit lindor. Ndërsa zonat bregdetare do të vijojnë të jenë në dominimin e motit të kthjellet.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 35°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 5 ballë./Opinion.al

Pas