Politikë

Rama: Së shpejti nisim me hapjen e kantierit të madh Milot–Thumanë–Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 04/09/20 |
el ida

Kryeministri Edi Rama, ka postuar mëngjesin e sotëm një video me pamje nga ndërtimi i rrugëve në Veriun e vendit.

Me anë të saj, kreu i qeverisë dha lajmin se së shpejti do të nisë hapja e kantierit të Milot – Thumanë – Tiranë që vazhdon me Rrogozhinën e deri në bypassin e Fierit.

Video-Meazhi i Ramës:

MIRËMËNGJES 😊

dhe me këto ndërtime e rindërtime të tjera të rrugëve të lëna rrugëve në Veriun e Shqipërisë, ku së shpejti nisim me hapjen e kantierit të madh Milot – Thumanë – Tiranë që vazhdon me Rrogozhinën e deri në bypassin e Fierit, si edhe pak më pas me Milot – Muriqanin, ju uroj një ditë të mbarë 🙏

Pas