Kryesore

Parashikimi i motit, 30 qershor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:37 - 30/06/20 |
Opi Nion

Kthjellime dhe temperatura relativisht të larta do të mbizotërojnë kushtet atmosferike në vendin tonë që orët e para të ditës.

Sipas MeteoAlb mesdita sjellë kalime vranësirash, ku më të shpeshta do jenë në skajin verior duke rrezikuar ndonjë rrebesh të izoluar. Pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 38°C. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë./ Opinion.al

Pas