Aktualitet

Parashikimi i motit, 30 gusht


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 30/08/21 |
Opi Nion

Vendi ynë deri në mesditë do të jetë në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke diktuar kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Parashikohet që edhe orët e pasdites dhe mbrëmjes të sjellin kalime vranësirash nëpër territor ku më të dukshme do të jenë në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë./Opinion.al

 

Pas