Aktualitet

Parashikimi i motit 25 maj 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:19 - 25/05/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të mbetet në ndikimin e masave ajrore me origjinë jugore, të cilat do të kushtëzojnë kthjellime dhe temperatura relativisht të larta në territor. Këto kushte atmosferike vijojnë thuajse gjatë gjithë ditës, përjashtim bëjnë vetëm zonat veriore dhe skaji juglindor ku pas mesditës do ketë kalime vranësirash të lehta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë, duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga 9°C deri në 33°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./Opinion.al

Pas