-Jetë dhe Stil

Parashikimi i motit, 20 Qershor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:07 - 20/06/20 |
Opi Nion

Sipas MeteoAlb, moti i qëndrueshëm do të sjellë dominim të kthjellimeve në zonat perëndimore gjatë paradites.

Ndërsa në orët në vijim vranësirat do të bëhen të dukshme duke sjellë reshje shiu në zonat Veriore dhe Verilindore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por rriten në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Ersekës me 12°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 32°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 45km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

Pas