Kryesore

Parashikimi i motit 20 Korrik


               Publikuar në : 08:10 - 20/07/19 |
geliano fataj

Sipas MeteoAlb, vendi mbetet nën kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellime dhe vranësira kalimtare do të vijojnë të mbeten dominonte. Por pas mesditës do të kemi një zhvillim të vranësirave në zonat malore, duke gjeneruar shira të izoluara.

Në mbrëmje do të kemi përmirësim të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të jenë konstante në orët e para të ditës, por një rritje graduale do sjellin orët e mesditës, duke bërë që vlerat ekstreme të variojnë nga 14 gradë celsius në mëngjes në maksimumi 36 gradë celsius në mesditë./Opinion.al

Pas