Kryesore

Parashikimi i motit, 2 Prill 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:09 - 02/04/20 |
el ida

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta të cilat në orët e para të ditës do të sjellin reshje të pakta në zonat Verilindore. Por në orët në vijim moti do të përmirësohet dhe në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por rriten në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -3°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 15°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga

drejtimi Verior – Verilindor duke krijuar dallgëzimi 3 ballë./Opinion.al

Pas