Kryesore

Parashikimi i motit, 12 janar 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:47 - 12/01/21 |
Opi Nion

Sot vendi ynë do të paraqitet në ndikimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta, ndërsa herë pas herë do të kemi reshje të izoluara shiu e dëbore në territor.

Sipas MeteoAlb, parashikohet që këto kushte të motit të vijojnë gjatë gjithë ditës.

Temperaturat e ajrit ulen më të paktën 3 gradën në mëngjes, por rënie të lehtë sjellin orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 11°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë./ Opinion.al

Pas