InstaBIZ

Paradë në mbështetje të LGBT, ja këngëtarja shqiptare që do të jetë aty


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:44 - 10/10/18 |
el ida

Për të dytin vit radhazi në Kosovë do të organizohet Parada e Krenarisë, ku qytetarët do të mblidhen në mbështetje të komunitetit LGBT sot.

Dhe nga artistët e njohur shqiptarë, këngëtarja Adelina Ismaili do të jetë e vetmja që do të marrë pjesë.

Ajo e mori ftesën në emisionin “Nd’rrimi i Natës” nga Lendi Mustafa, që është një prej transgjinorëve të parë shqiptar.

Mustafa e ftoi publikisht këngëtaren të jetë sot në paradë, ndërsa Adelina vendosi t’i përgjigjej përmes Instagram-it.

“Shihemi nesër . Do të jem atje dhe sillni njerëz”, shkroi këngëtarja.

 

Pas