Bota

“Para nga qielli”/Rruga mbushet me kartëmonedha, qytetarët dalin për të mbledhurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:03 - 20/11/21 |
Opi Nion

Duket si shi parash të rëna nga qielli, një ngjarje e ndodhur të premten  në Kaliforni, ku nga një kamion i blinduar fluturuan mijëra kartëmonedha në autostradë.

Dera e kamionit u hap rreth orës 9 të mëngjesit, ndërsa shoferët zbritën nga makinat e tyre për t’i marrë ato.

Në një video të postuar në rrjetet sociale shfaqen drejtuesit e mjeteve duke marrë paratë furishëm. Disa bërtisnin nga gëzimi ndërsa pozonin me to në mes të rrugës, ndërsa trafiku ishte pezulluar.

Por, gëzimi i drejtuesve të mjeteve ka zgjatur pak, pasi policia ka mbërritur me shpejtësi në vendngjarje për të rivendosur rendin.

Një çift i rritur, një burrë dhe një grua, u arrestuan me dyshimin se morën disa nga paratë.

Forcat e rendit kërkuan që kushdo që ka marrë para nga rruga t’i kthejë menjëherë. “Nëse keni gjetur para në autostradë, ato nuk janë paratë tuaja,” tha rreshteri Martin i CHP-së në një konferencë shtypi pasdite. “I përket FDIC (Korporata Federale e Sigurimit të Depozitave) duhet të kthehen.”

Nuk është e qartë saktësisht se sa para janë marrë.

Pas